Aan het einde van elk kwartaal publiceren we een samenvatting van onze vooruitzichten voor de economie en alle activaklassen. Het resultaat daarvan vindt u in het rapport PERSPECTIEVEN – Update Economie & Activaklassen. De toelichting bij deze vooruitzichten wordt ondersteund door de prognoses voor de bbp-groei en inflatie (voor eind 2024 en 2025), evenals de doelstellingen op 12 maanden voor de beleidsrente en de obligatie-, aandelen-, grondstoffen- en wisselkoersmarkten (december 2025).
- Macro-economie: de wegen scheiden – De groei blijft robuust in de VS, maar de eurozone blijft achter. De inflatie, daarentegen is weerbarstig in de VS, maar blijft op schema in de eurozone. De versoepeling van de rente zal dus voorzichtig verlopen bij de Fed, terwijl de ECB de groei ondersteunt.
- Obligaties: rendementspotentieel − Het 'hoger voor langer' rendementsthema blijft intact in de VS, maar Europese rendementen worden niet ondersteund door de economie. Bedrijfsspreads staan op de krapste niveaus in decennia.
- Aandelen: positief maar volatiel in 2025 – De mogelijke belastingverlagingen en versoepeling van de regelgeving zijn positief voor Amerikaanse aandelen. Groeigerichte sectoren zijn het best geplaatst om beleggers aan te trekken, maar gezien de aangekondigde beleidswijzigingen is er wel volatiliteit te verwachten.
- Grondstoffen: een goede mix – De olieprijzen bevinden zich in het vizier van onvoorspelbare geopolitiek en van onzekerheid over de vraag. We zien een drieledige ondersteuning voor goud door hedging, retail en centrale banken. De koperprijzen vereisen dan weer een sentimentswijziging.
- Wisselkoersen: de kracht van de dollar – De Amerikaanse verkiezingsuitslag heeft geleid tot een versterking van de USD. De JPY kan gematigd opwaarderen door kleinere renteverschillen. De CNY, daarentegen, kan het moeilijk krijgen als het handelsconflict met de VS escaleert
Beleggingsproducten zijn onderhevig aan risico’s. Ze kunnen zowel omhoog als omlaag evolueren en de kans bestaat dat de belegger het bedrag van zijn belegging niet recupereert. Elke beleggingsbeslissing moet in overeenstemming zijn met uw Financial ID (beleggersprofiel). Meer info op deutschebank.be/financialid.
Prognoses zijn gebaseerd op veronderstellingen, schattingen, meningen en hypothetische modellen of analyses die onjuist kunnen blijken. Alleen ter illustratie. Dit artikel en de informatie die het bevat vormen geen beleggingsadvies. Rendementen uit het verleden zijn geen betrouwbare indicator voor toekomstige rendementen.
Ontvang het belangrijkste financiële nieuws per e-mail
Nog geen cliënt? Blijf toch op de hoogte over onze beleggingsopportuniteiten en nieuwigheden binnen onze beleggingsdiensten.
U kunt op elk moment uitschrijven.